Menu

Polub Psycholog Wrocław

Centrum Libero

ul. Stalowa 92A/14 53-440 Wrocław tel. 669 918 408 NIP: 8831540890 Regon: 021824437 http://centrumlibero.pl/ centrumlibero@gmail.com

Klinika Ginekologiczna Ginemedica

ul. Krawiecka 1 50 – 148 Wrocław Budynek Justin Center Jesteś w ciąży? Zrób badanie usg piersi, usg3d lub 4D w Gabinecie ginekologicznym Ginemedica Wrocław. Tel: 530 929 758

©psycholowwroclaw.pl

Oferta

Author: Lekarz

ofertaProblemy codziennego życia

Wiele osób żyje w przeświadczeniu, że tylko oni borykają się bardzo poważnymi problemami natomiast wszyscy inni mają łatwe i przyjemne życie. Wcale nie jest trudno popaść w takie generalizowanie, gdyż swoje problemy widzimy zwykle bardzo wyraźnie, boleśnie ich doświadczamy natomiast innych ludzi często sądzimy po pozorach.

To jak postrzegamy swoich sąsiadów, znajomych może być bardzo mylące. Spektrum problemów, jakie mogą spotykać przeciętnego człowieka jest niebywale szerokie. Nie wszyscy obnoszą się ze swoimi zmartwieniami na zewnątrz. Ludzie tkwią latami w nieszczęśliwych związkach i znoszą to z podniesioną głową.

Ponadto trzeba mieć na uwadze fakt, że wielu problemów zwyczajnie nie widać. Ktoś może być na rencie z powodu epilepsji a ludzie z otoczenia mogą sądzić, że dana osoba jest leniwa, bo nie podejmuje żadnej pracy.

Problemy ze zdrowiem ma wiele osób, nierzadko bardzo cierpią w zaciszu swojego domu i jednocześnie nie pokazują niczego na zewnątrz. Najczęstsze problemy, jakie nas dotykają to nieporozumienia w rodzinie, choroby, brak pieniędzy, bezrobocie a także samotność. Z problemem braku pieniędzy boryka się w Polsce wiele osób. Jest to sytuacja bardzo stresująca, zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą niespłacone kredyty. Zarobki w Polsce nie są wysokie nie dziwi, więc fakt, że wiele osób jest zwyczajnie zmuszonych ciągle zaciągać kredyty. Braki finansowe to także gorsze samopoczucie psychiczne.

Człowiek, który nie ma możliwości zaspokajania swoich podstawowych potrzeb czuje się gorszy i wykluczony. Patrząc na to wszystko z innej strony trzeba równocześnie stwierdzić, że bogactwo również nie daje szczęścia. Na pewno każdy ma w swoim otoczeniu osoby, które są zamożne i jednocześnie nieszczęśliwe, bo nie udała im się rodzina, czują się samotni i niespełnieni. Gdy życie nas przytłacza i nie widzimy już rozwiązania dla naszych problemów warto pamiętać, że bardzo pomocny może być doświadczony psycholog. Taki fachowiec jest w stanie obiektywnie spojrzeć na naszą sytuację i pokierować naszym działaniem.

Psycholog to osoba, która pomaga rozwiązać konflikty wewnętrzne a także udziela pozytywnych wzmocnień swoim klientom.

Categories: Gabinet